Telefoniczne i telewizyjne

Połączenia telefoniczne wymagają odpowiedniej jakości przewodów. Nie mogą być to standardowe kable miedziane o przekroju powiedzmy 0,75 mm2, gdyż straty w takim przewodzie byłyby zbyt duże. Tym samym narazilibyśmy się na duże zniekształcenia w przesyłanym sygnale. Poza tym żyła przez którą ma być przesyłany sygnał o tak dużej częstotliwości musi mieć określone właściwości pojemnościowe. Załóżmy, że nasz kabel słabo wypada pod tym względem. W takiej sytuacji sygnał, który przecież jest odpowiednio modulowany, może zostać poważnie zniekształcony – podobnie jak w pojemnościowych filtrach prostowniczych. Zniekształcenie to może być na tyle silne, że jakakolwiek transmisja okaże się niemożliwa.

Biorąc pod uwagę wymienione powyżej problemy, musieliśmy tak zaprojektować nasze kable telefoniczne tak, aby poza walorami estetycznymi posiadały one dobre parametry techniczne. Produkowanie tak specjalistycznych przewodów, wymaga od nas sporej wiedzy, doświadczenia i wyczucia sytuacji panującej na rynku. Stąd też nasza oferta jest tak bogata.

W naszej ofercie prym wiodą kable skręcane. Dlaczego akurat takie? Ponieważ dzięki skręceniu, są one o wiele trwalsze. Oferowane przez nas kable telefoniczne posiadają oplot bawełniany. Dzięki niemu prezentują się one bardzo ciekawie i mogą stanowić interesujący element wystroju naszego domu bądź mieszkania. Oferowane przez nas produkty są dostępne w różnych kolorach – od klasycznej czerni aż po złoto.

Nasze kable telefoniczne charakteryzują się niewielką rezystancją. Dzięki temu tłumienie sygnału nawet na dużych odległościach jest stosunkowo niewielkie. Żyły zbudowane są z miedzi – materiał ten jest tańszy niż aluminium i jednocześnie bardziej odporny na oddziaływania mechaniczne. Ponadto bardzo dobrze przewodzi prąd. Tylko złoto, srebro i inne metale szlachetne przewodzą prąd lepiej – jednakże zastosowanie ich wiązałoby się z większymi kosztami. Podłączenie telefonu często wymaga przeciągnięcia kabla w trudnych i niebezpiecznych dla niego warunkach. Zastosowanie oplotu i warstw izolacyjnych nie tylko chroni sam kabel przed zniszczeniem, ale też zapobiega jego przetarciom (również pomiędzy poszczególnymi żyłami). Dzięki temu zagrożenie pojawienia się zwarć jest minimalne, co oczywiście przekłada się na jakość transmitowanego sygnału.

Wybierając nasze telefoniczne kable w oplocie, macie Państwo gwarancję otrzymania najlepszego produktu na rynku. Nie tworzymy jedynie kabli, które mają ładnie wyglądać. Nasze produkty wykonane są według wszelkich zaleceń technicznych dla tego typu przewodów.


Koszyk  

jest pusty